Parafia św. Ojca Charbela w Lesznowoli

Ogłoszenia

29 października 2022

 

30 października 2022

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Uroczystość Wszystkich Świętych przypada we wtorek (1 listopada). Tego dnia msze święte w kaplicy o godzinie 9:30 i 11:00. Po mszy świętej o godzinie 11:00 zachęcam do udziału w procesji za zmarłych na cmentarzu w Magdalence. Wypominki jednorazowe z Lesznowoli czytane będą przy drugiej i czwartej stacji procesji na cmentarzu w Magdalence. Wypominki roczne będą czytane w Dzień Zaduszny (środa, 2 listopada) podczas nabożeństwa za zmarłych i mszy świętej o godzinie 19:00, a w ciągu roku, w każdą drugą środę miesiąca na mszy świętej o godzinie 19:00.
   

 2. Wypominki jednorazowe oraz roczne za zmarłych przyjmuję po mszach świętych w zakrystii. Przy wyjściu z kaplicy wyłożone są karteczki na których możecie zapisywać zmarłych za których będziemy się modlili.
   

 3. Odpust zupełny dla zmarłych można uzyskać w najbliższych dniach (1 – 8 listopada) pod zwykłymi warunkami: pobożne nawiedzenie cmentarza (modlitwa za zmarłego), przystąpienie tego dnia do komunii świętej, odmówienie modlitwy: „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, odmówienie jakikolwiek modlitwy w intencjach papieskich.
   

 4. „Bal Świętych” organizujemy jutro (31 października). Zapraszam na mszę świętą na godzinę 18:00 do Magdalenki. Po mszy przemarsz do katolickiego liceum i „Bal Świętych”. Każde dziecko przebiera się za wybranego świętego, przygotowuje atrybut tego świętego i krótką historię jego życia. Na bal przynosimy coś słodkiego do jedzenia i picia.
   

 5. Pierwszy piątek miesiąca w najbliższy piątek (4 listopada). Spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 18:00 zakończona litanią do Najświętszego Serca Jezusa i mszą świętą o godzinie 19:00. Odwiedziny chorych w ich domach według zwykłego porządku. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii po mszy świętej.
   

 6. Intencje na msze święte na rok 2023 można zamawiać od piątku (4 listopada) po każdej mszy świętej odprawianej w kaplicy. Proszę o planowanie różnych jubileuszów i rocznic, zarówno za żyjących jak i za zmarłych, abyśmy wspólnie dziękowali Bogu i prosili o Jego miłosierdzie.
   

 7. Święty Charbel staje się patronem naszej wspólnoty. Każdego 22 dnia miesiąca o godzinie 19:00 odprawiamy mszę świętą połączoną z nowenną oraz namaszczeniem olejami świętego Charbela. Zachęcam do zapoznania się z Jego życiorysem, który znajdziecie na stronie internetowej naszej kaplicy. Intencje na nowennę i mszę świętą można składać do puszki pod obrazem w prezbiterium.
   

 8. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia 

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Lesznowola, ul. Szkolna 3