29 października 2023

29 październik 2023

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Bierzmowanie: zapraszam kandydatów do bierzmowania dzisiaj na Msze Świętą o godzinie 19:00.

Po Mszy spotkanie w kaplicy.

2. Uroczystość Wszystkich Świętych przypada w środę (1 listopada) tego dnia Msze Święte o godzinie 9:30 i 11:00 (w intencji zmarłych dzieci).

Po Mszy Świętej o godzinie 11:00 zachęcam do udziału w procesji za zmarłych na cmentarzu w Magdalence.

Wypominki jednorazowe z Lesznowoli czytane będą przy drugiej i czwartej stacji procesji .

Wypominki roczne będą czytane w Dzień Zaduszny (czwartek, 2 listopada) podczas nabożeństwa za zmarłych i Mszy Świętej o godzinie 19:00, a w ciągu roku, w każdą ostatnią środę miesiąca podczas Mszy Świętej o godzinie 19:00.

3.  Wypominki jednorazowe oraz roczne za zmarłych przyjmuję po Mszach Świętych w zakrystii.

Przy wyjściu z kaplicy wyłożone są karteczki na których możecie zapisywać zmarłych za których będziemy się modlili.

4. Odpust zupełny za zmarłych można uzyskać w dniach (1-8 listopada) pod zwykłymi warunkami:

+ pobożne nawiedzenie cmentarza (modlitwa za zmarłego)
        + przystąpienie tego dnia do komunii świętej
          + odmówienie modlitwy: „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”

+ odmówienie jakikolwiek modlitwy w intencjach papieskich

5. I piątek miesiąca w najbliższy piątek (3 listopada): spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 18:00 zakończona Litanią do Najświętszego Serca Jezusa i Mszą Świętą o godzinie 19:00. Odwiedzę chorych w ich domach przed południem.

6. I sobota miesiąca w najbliższą sobotę (4 listopada): zapraszam na modlitwę różańcową o godzinie 18:00 i Msze Świętą o godzinie 19:00.

7. Scholka dziecięca powstała w naszej parafii. Zapraszam na próby w poniedziałki o godzinie 18:00. Proszę również o pomoc Rodziców, którzy śpiewają i grają na jakimkolwiek instrumencie o włączenie się w to dzieło.

8. Czytania podczas Mszy Świętych w niedzielę: proszę o wpisywanie się na listę w świetlicy z podaniem swojego adresu email.

9. Chrzty w naszej parafii udzielamy w sposób uroczysty podczas Mszy Świętej w niedzielę (I i III niedziela miesiąca). W pozostałe niedziele lub w inne dni – termin ustalamy indywidualnie w kancelarii. Rodzice dziecka uczestniczą w przygotowaniu do chrztu (katecheza chrzcielna) w jednym z wyznaczonych terminów (niezależnie od planowanego terminu chrztu). Pierwsza katecheza odbędzie się w I sobotę miesiąca (4 listopada) o godzinie 19:45.

10. Kancelaria czynna w poniedziałki, środy i piątki po wieczornej Mszy od godzinie 19:30 do 20:15.

W kancelarii załatwimy sprawy sakramentów, sprawy pogrzebowe, zgłaszamy się po zaświadczenia.

Można również zamawiać intencje na przyszły rok.