Parafia św. Ojca Charbela w Lesznowoli

Ogłoszenia

28 stycznia 2023

 

29 stycznia 2023

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Święto Ofiarowania Pańskiego nazywane w Polsce świętem Matki Bożej Gromnicznej obchodzić będziemy w czwartek (2 lutego). W tym dniu świecimy świece - gromnice, które zapalamy w naszych domach podczas wspólnej modlitwy oraz w godzinie śmierci kogoś bliskiego. Msze święte w kaplicy w tym dniu o godzinie: 8:00 i 19:00. Poświęcenie gromnic na początku każdej mszy świętej. Świece będzie można nabyć w świetlicy.
   

 2. Pierwszy piątek miesiąca przypada w najbliższy piątek (3 lutego). Spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 18:00 zakończona litanią do Najświętszego Serca Jezusa i mszą świętą o godzinie 19:00. Odwiedziny chorych w ich domach przed południem.
   

 3. W przyszły poniedziałek (6 lutego) o godzinie 20:00 zapraszam do kaplicy na spotkanie przed Pierwszą Komunią Świętą rodziców dzieci z klas trzecich.
   

 4. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w poniedziałek (27 lutego). W ramach kursu odbędzie się 10 spotkań. Spotkania będą rozpoczynać się o godzinie 20:00 w Domu Miłosierdzia w Magdalence.
   

 5. Trwa wizyta duszpasterska. Jej porządek podany jest na stronie internetowej naszej kaplicy. Informację te można też znaleźć w gablocie ogłoszeń przed kaplicą. Serdecznie dziękuję za przyjęcie mnie w Waszych domach oraz złożone ofiary na rzecz tworzenia naszej parafii. Rodziny, które niechcący pominąłem lub nie mogły spotkać się w zaplanowanym terminie, proszę o kontakt w celu umówienia spotkania.
   

 6. Intencje na msze święte na rok 2023 można zamawiać w zakrystii po każdej mszy świętej odprawianej w kaplicy.
   

 7. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy Niedzielę Słowa Bożego. Zachęcam do czytanie Ewangelii każdego dnia. W świetlicy można zakupić ewangeliarze. Wszystkich którzy chcieliby czytać Słowo Boże podczas mszy świętych w niedzielę proszę o zapisanie się na listę wyłożoną w świetlicy.
   

 8. Święty Charbel jest patronem naszej wspólnoty. Zachęcam do zapoznania się z Jego życiorysem, który znajdziecie na naszej stronie internetowej. Po mszy świętej można w świetlicy zakupić książki, modlitewniki i dewocjonalia związane ze świętym Charbelem.
   

 9. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia 

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Lesznowola, ul. Szkolna 3