Parafia św. Ojca Charbela w Lesznowoli

Ogłoszenia

26 listopada 2022

 

27 listopada 2022

I NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Dziś rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny. Adwent to czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, chcemy w tym okresie przygotować się również na powtórne przyjście Jezusa w dniu ostatnim. Będą pomagały nam w tym roraty, które w naszej kaplicy odbywać się będą każdego dnia (od poniedziałku do soboty) o godzinie 7:00. Dla dzieci przygotowany jest konkurs. Po roratach dzieci zapraszam na śniadanie do naszej świetlicy. Proszę, aby przychodzić na Roraty z zapalonymi lampionami, które są symbolem naszego oczekiwania i gotowości na spotkanie z Jezusem. W trakcie trwania Adwentu, w każdą niedzielę po mszy świętej o godzinie 9:30 śpiewać będziemy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Rekolekcje Adwentowe odbędą się w dniach 15, 16, 17 grudnia. W te dni msze święte z nauką rekolekcyjną i możliwość spowiedzi o godzinie 19:00.
   

 2. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć świece na stół wigilijny w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Również od przyszłej niedzieli będzie można składać w świetlicy produkty spożywcze i chemiczne, z których będą przygotowywane świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej parafii.
   

 3. Wizytę duszpasterską rozpocznę od jutra (poniedziałek 28 listopada) według porządku podanego na stronie internetowej naszej kaplicy. Informację te można też znaleźć w gablocie ogłoszeń przed kaplicą.
   

 4. Pierwszy piątek miesiąca przypada a w najbliższy piątek (2 grudnia). Spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 18:00, następnie pomodlimy się Litanią do Najświętszego Serca Jezusa i o godzinie 19:00 odprawiona zostanie msza święta. Odwiedziny chorych w ich domach przed południem. Proszę o zgłaszanie chorych z myślą o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia.
   

 5. Mężczyzn, którzy chcą tworzyć wspólnotę, pogłębiać swoją wiarę i odkrywać na nowo swoje powołanie jako męża czy ojca zapraszam na pierwsze spotkanie w piątek (2 grudnia) o godzinie 19:45 do świetlicy.
   

 6. Intencje na msze święte na rok 2023 można zamawiać po każdej mszy świętej odprawianej w kaplicy.
   

 7. Święty Charbel staje się patronem naszej wspólnoty. We wtorek modliliśmy się podczas mszy świętej z nowenną za Jego wstawiennictwem. Tak będzie każdego 22 dnia miesiąca. Zachęcam do zapoznania się z Jego życiorysem, który znajdziecie na stronie internetowej naszej kaplicy. Po mszy świętej można też w świetlicy zakupić książki, modlitewniki i dewocjonalia związane ze świętym Charbelem.
   

 8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Jana Iskrę. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…
   

 9. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia 

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Lesznowola, ul. Szkolna 3