Parafia św. Ojca Charbela w Lesznowoli

Ogłoszenia

25 marca 2023

 

26 marca 2023

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Wielki Post to czas w którym rozważamy mękę Pana Jezusa. Zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w każdy piątek o godzinie 18:30, natomiast Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godzinie 18:30.
   

 2. W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa. Liturgię mszy świętych rozpoczniemy przed naszą kaplicą od wysłuchania Ewangelii oraz poświęcenia palm. Przed kaplicą będzie można zakupić palmy, dochód przeznaczony zostanie na zakup strojów liturgicznych dla ministrantów, lektorów i szafarzy.
   

 3. Konkurs palm odbędzie się po mszy świętej o godzinie 11:00. Do udziału zapraszam dzieci, za każdą własnoręcznie wykonaną palmę upominek. W konkursie wyłonimy największą i najpiękniejszą palmę.
   

 4. Bielanki (wszystkie dziewczynki, a szczególnie te, które mają rocznicę pierwszej komunii świętej) które chciałyby sypać kwiatki podczas procesji rezurekcyjnej zapraszam na spotkanie po mszy świętej o godzinie 11:00 w przyszłą niedzielę.
   

 5. W przyszłą niedzielę odbędzie się droga krzyżowa ulicami Lesznowoli. Wyruszymy z kaplicy po mszy świętej wieczornej. Serdecznie zapraszam z lampionami. Drogę krzyżową zakończymy w kaplicy o godzinie 21:37, dokładnie w 18. rocznicę śmierci świętego Jana Pawła II. Procesja ta będzie okazją do złożenia świadectwa wiary.
   

 6. Triduum Paschalne to najważniejsze dni w ciągu całego roku liturgicznego. Na stronie internetowej opublikowany jest dokładny plan liturgii i nabożeństw tych dni. Dla osób które nie korzystają z internetu program wyłożony jest w świetlicy. Proszę już dzisiaj o zaplanowanie tych dni, żeby nie zabrakło czasu na udział w liturgiach i osobistą modlitwę w ciemnicy i przy grobie Pańskim.
   

 7. W najbliższym tygodniu radni zaniosą do Waszych domów list na Wielki Post. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na prace przy kaplicy, które planujemy w najbliższym czasie (list jest opublikowany również na stronie internetowej kaplicy). Osoby do których radni nie dotrą, proszę o zapoznanie się z listem - jest on wyłożony w świetlicy.
   

 8. Prasa katolicka do nabycia znajduje się w świetlicy. Dostępny jest kolejny numer pisma „Magdalenka” a w nim znajdziecie m.in. program liturgii i nabożeństw Triduum Paschalnego.
   

 9. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia 

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Lesznowola, ul. Szkolna 3