25 lutego 2023

26 lutego 2023

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W minioną środę rozpoczęliśmy Wielki Post. Przez 40 dni podejmując postne wyrzeczenia, modlitwę i jałmużnę będziemy ćwiczyli ducha. W ten sposób przygotujemy się do najważniejszych świąt w ciągu całego roku, do świąt paschalnych Zmartwychwstania Pańskiego.

2. Wielki Post to czas w którym rozważamy mękę Pana Jezusa. Zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w każdy piątek o godzinie 18:30, natomiast Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godzinie 18:30.

3. Porządek mszy świętych w kaplicy jest następujący: w niedzielę o godzinie: 9:30 i 11:00 i 19:00; natomiast w dni powszednie we wtorki i czwartki o godzinie 8:00, a w środy i piątki o godzinie 19:00.

4. W przyszłą niedzielę (5 marca) zapraszam na mszę świętą o godzinie 11:00 dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci otrzymają krzyże.

5. Kurs przedmałżeński rozpocznie się jutro (w poniedziałek 27 lutego). W ramach kursu odbędzie się 10 spotkań. Spotkania będą rozpoczynać się o godzinie 20:00 w Domu Miłosierdzia w Magdalence.

6. Koła Żywego Różańca spotykają się na mszy świętej w środę (1 marca) o godzinie 19:00.

7. W najbliższy piątek (3 marca) przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta od godziny 18:00. Droga krzyżowa o godzinie 18:30. Msza święta o godzinie 19:00. Odwiedziny chorych w ich domach przed południem.

8. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży ze szkoły w Lesznowoli odbędą się w tym tygodniu w kaplicy (od wtorku do czwartku) według planu podanego przez wychowawców. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych odbędą się w dniach: 23, 24, 25 marca. Msze święte z nauką rekolekcyjną o godzinie 10:00 i 19:00.

9. Wizyta duszpasterska według porządku podanego na stronie internetowej naszej kaplicy. Informację te można też znaleźć w gablocie ogłoszeń przed kaplicą. Serdecznie dziękuję za przyjęcie mnie w Waszych domach oraz złożone ofiary na rzecz tworzenia naszej parafii.

10. Święty Charbel jest patronem naszej wspólnoty. Zachęcam do zapoznania się z Jego życiorysem, który znajdziecie na naszej stronie internetowej. Po mszy świętej można w świetlicy zakupić książki, modlitewniki i dewocjonalia związane ze świętym Charbelem.

11. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia