24 marca 2024

NIEDZIELA PALMOWA

1. Triduum Paschalne to najważniejsze dni w ciągu całego roku liturgicznego. Na stronie internetowej parafii opublikowany jest dokładny plan liturgii i nabożeństw tych dni. Osoby które nie korzystają z internetu – program wyłożony jest w świetlicy. Proszę już dzisiaj o zaplanowanie tych dni, żeby nie zabrakło czasu na udział w liturgiach i osobistą modlitwę w ciemnicy i przy grobie Pańskim. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej.

Wielki Czwartek – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej - godzina 19:00
Wielki Piątek – liturgia Męki Pańskiej – godzina 19:00
Wielka Sobota – święcenie pokarmów od godziny 9:00 do 13:00
Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę o godzinie 20:00 - liturgię tę zakończymy Procesją Rezurekcyjną.

2. Porządek Mszy Świętych:
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:
• Procesja Rezurekcyjna i Msza Święta o godzinie 7:00
• Kolejne Msze Święte o godzinie 9:30 i 11:00
Poniedziałek Wielkanocny
• Msze Święte o godzinie 9:30 i 11:00

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Triduum Paschalne:
• Wielki Czwartek po Mszy wieczornej do godziny 23:00
• Wielki Piątek od godziny 8:00 do godziny 23:00
• Wielka Sobota od godziny 8:00 do wieczornej liturgii
Proszę o wpisywanie się na listę osób, które podjęłyby się w te dni czuwania w Ciemnicy lub Grobie Pańskim. Lista wyłożona jest w świetlicy.

4. Nowenna do Bożego Miłosierdzia każdego dnia o godzinie 15:00. Pierwszy dzień nowenny w Wielki Piątek, w godzinie śmierci Jezusa czyli o godzinie 15:00. Zapraszam do udziału w nabożeństwie.

5. Koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu chóru „Vox Cordis” pod dyrekcją Pana Krzysztofa Łazutki dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 19:00.

6. Kurs przedmałżeński rozpoczniemy po Wielkanocy. Zainteresowane pary proszę o kontakt w zakrystii w celu zapisania się.

7. Św. Charbel jest patronem naszej wspólnoty. W świetlicy można zakupić książki z cyklu „Serce Krzyża”; polecam biografię naszego Patrona oraz Św. Rafki, także książkę na temat spowiedzi.

8. Pielgrzymka na Podhale do miejsc szczególnie ważnych dla Św. Jana Pawła II w dniach

30 maja - 2 czerwca 2024 roku. Odwiedzimy Kraków, Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice, Ludźmierz, Zakopane. Więcej informacji na ulotkach wyłożonych w świetlicy.