Parafia św. Ojca Charbela w Lesznowoli

Ogłoszenia

20 maja 2023

 

21 maja 2023

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 

 1. Nabożeństwa majowe odbywają się w kaplicy codziennie o godzinie 18:30. W tym tygodniu podczas nabożeństw majowych przygotowujemy się do  uroczystości Zesłania Ducha Świętego modląc się nowenną.
   

 2. Wczoraj sto dziewięcioro trzecioklasistów z naszej szkoły przyjęło po raz pierwszy komunię świętą.
   

 3. W tym tygodniu odbędzie się w naszej kaplicy biały tydzień. Zapraszamy na msze święte o godzinie 19:00.
   

 4. Zapraszam na modlitewne czuwanie w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego w najbliższą sobotę. Harmonogram wydarzenia jest następujący: 18:30 - nabożeństwo majowe; 19:00 - adoracja Najświętszego Sakramentu (w ciszy); 19:30 - różaniec (część chwalebna); 20:00 - msza święta.
   

 5. Zapraszam na poświęcenie pól wraz z nabożeństwem majowym w przyszłą niedzielę (28.05), o godzinie 18:00. Spotykamy się pod krzyżem na skrzyżowaniu ulic Słonecznej i Wojska Polskiego (obok stawów).
   

 6. Zapraszam w przyszłą niedzielę (28.05) młodzież z klas ósmych wraz z rodzicami, na mszę świętą o godzinie 19:00 i spotkanie organizacyjne dotyczące przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkanie odbędzie się po wieczornej mszy świętej w kaplicy.
   

 7. W tym roku po raz pierwszy będziemy przeżywali w naszej wspólnocie uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (pot. Boże Ciało). Tego dnia po mszy świętej o godzinie 11:00 do czterech ołtarzy wyruszy procesja eucharystyczna z naszej kaplicy.
   

 8. Sprawy kancelaryjne (zaświadczenia, terminy chrztów, małżeństw i inne sprawy kancelaryjne) dla mieszkańców naszej wspólnoty można załatwiać zawsze po mszy świętej wieczornej w środy i piątki. Osoby zainteresowane zapraszam.
   

 9. W dniach 15-24 września 2023 odbędzie się pielgrzymka do Libanu. Jej dokładny plan znajdziecie na stronie internetowej naszej kaplicy. Program wraz ze szczegółowymi informacjami wyłożony jest również w świetlicy.
   

 10. Święty Charbel jest patronem naszej wspólnoty. Zapraszam na mszę świętą połączoną z nowenną i namaszczeniem olejami świętego Charbela, która odbywa się każdego 22 dnia miesiąca o godzinie 19:00. Najbliższa taka msza święta już jutro (22.05) o godzinie 19:00. Intencje na nowennę i mszę świętą można składać do puszki pod obrazem świętego Charbela.
   

 11. Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja!

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Lesznowola, ul. Szkolna 3