Parafia św. Ojca Charbela w Lesznowoli

Ogłoszenia

27 sierpnia 2023

20 sierpnia 2023

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Msze Święte w niedziele w czasie wakacji (lipiec i sierpień) o godzinie 9:30 i 12:30. Natomiast jeśli chodzi o Msze Święte w dni powszednie, to ich porządek będzie podawany w niedziele poprzedzające, podczas ogłoszeń. W tym tygodniu nie będzie Mszy Świętych w kaplicy, wyjątkiem jest 22.08 (wtorek). 

 

2. Święty Charbel jest patronem naszej wspólnoty. Zachęcam do zapoznania się z Jego życiorysem, który znajdziecie na naszej stronie internetowej. Każdego 22-ego dnia miesiąca odprawiamy Mszę Świętą połączoną z nowenną oraz namaszczeniem olejami św. Charbela. Intencje na tę Msze można składać do puszki wystawionej pod obrazem św. Charbela. Zapraszam na taką Mszę Świętą we wtorek (22.08) o godz. 19:00.


3. W dniach 15-24 września 2023 odbędzie się pielgrzymka do Libanu. Jej dokładny plan znajdziecie na stronie internetowej naszej kaplicy. Program wraz ze szczegółowymi informacjami wyłożony jest również w świetlicy.

 

4. Kronika parafialna będzie dla przyszłych pokoleń spisaną historią naszej wspólnoty. Rozpoczęliśmy zbieranie materiałów oraz pisanie kroniki naszej parafii. Proszę o wypożyczenie dokumentów i zdjęć z czasu powojennego, budowy kaplicy z lat 80tych. Najstarszych mieszkańców zachęcam do spisania wspomnień z tamtych czasów i przekazania ich osobiście lub przesłania ich na e-mail naszego rektoratu.

 

5. Planowane prace na czas wakacji trwają: kładziemy nową posadzkę w kaplicy i prezbiterium.

W tym tygodniu zakończymy te prace i zostanie odnowiona cała kaplica. W tym czasie także poddawane renowacji są naczynia, sprzęty liturgiczne, żyrandole, kinkiety oraz zostały zamówione meble do kancelarii parafialnej.

Serdecznie dziękuję za składane ofiary oraz wpłaty na konto naszej kaplicy.

W związku z pracami w kaplicy nie będzie Mszy Świętych w tygodniu, natomiast w niedzielę Msze Święte będą odprawiane na zewnątrz przed kaplicą. Proszę Was o wyrozumiałość.

 

6. Wszystkim udającym się w najbliższe dni na urlopy życzę dobrej pogody, wypoczynku i bezpiecznych powrotów do domu! Życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia 

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Lesznowola, ul. Szkolna 3