Parafia św. Ojca Charbela w Lesznowoli

Ogłoszenia

18 lutego 2023

 

19 lutego 2023

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W tym tygodniu (22 lutego), przypada Środa Popielcowa, tym samym rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Przez 40 dni, podejmując postne wyrzeczenia, modlitwę i jałmużnę będziemy ćwiczyli ducha. W ten sposób przygotujemy się do najważniejszych świąt w ciągu całego roku, do świąt paschalnych Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte z posypaniem głów popiołem o godzinie 8:00 i 19:00. Przypominam, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli wstrzymanie się od posiłków mięsnych, oraz ilościowe ograniczenie posiłków. Post ścisły dotyczy wiernych między 18 a 60 rokiem życia.
   

 2. Wielki Post to czas w którym rozważamy mękę Pana Jezusa. Zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w każdy piątek o godzinie 18:30, natomiast Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godzinie 18:30.
   

 3. Porządek mszy świętych w kaplicy w czasie ferii zimowych jest następujący: w niedzielę o godzinie: 9:30 i 11:00; natomiast w dni powszednie we wtorek, środę i piątek o godzinie 19:00. Wieczorne msze święte w niedziele o godzinie 19:00 powrócą po feriach, od niedzieli (26 lutego).
   

 4. Kurs przedmałżeński rozpocznie się po feriach zimowych, w poniedziałek (27 lutego). W ramach kursu odbędzie się 10 spotkań. Spotkania będą rozpoczynać się o godzinie 20:00 w Domu Miłosierdzia w Magdalence.
   

 5. Wizyta duszpasterska będzie kontynuowana po feriach zimowych według porządku podanego na stronie internetowej naszej kaplicy. Informację te można też znaleźć w gablocie ogłoszeń przed kaplicą. Serdecznie dziękuję za przyjęcie mnie w Waszych domach oraz złożone ofiary na rzecz tworzenia naszej parafii. Rodziny, które niechcący pominąłem lub nie mogły spotkać się w zaplanowanym terminie, proszę o kontakt w celu umówienia spotkania.
   

 6. Święty Charbel jest patronem naszej wspólnoty. Zachęcam do zapoznania się z Jego życiorysem, który znajdziecie na naszej stronie internetowej. Po mszy świętej można w świetlicy zakupić książki, modlitewniki i dewocjonalia związane ze świętym Charbelem. Msza święta połączona z nowenną i namaszczeniem olejami świętego Charbela odbędzie się we wtorek (21 lutego) o godzinie 19:00. Intencje można składać do do skrzynki przy obrazie świętego Charbela.
   

 7. Osobom wyjeżdżający na zimowe urlopy życzę bezpiecznych podróży, dobrej pogody i wiele radości ze wspólnie spędzonego czasu. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia 

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Lesznowola, ul. Szkolna 3