Parafia św. Ojca Charbela w Lesznowoli

Ogłoszenia

17 grudnia 2022

 

18 grudnia 2022

IV NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Adwent zakończymy mszą świętą o godzinie 7:00 w sobotę (24 grudnia). To będą ostatnie roraty w tym roku. Dzieci proszone są o przyniesienie w środę na roraty swoich podpisanych plansz roratnich. W sobotę rozdamy prezenty i nagrody dla dzieci. Zapraszam każdego dnia o godzinie 7:00 do udziału w roratach, szczególnie tych którzy jeszcze w tym roku na roratach nie byli. Śniadania roratnie dla dzieci odbywać się będą w świetlicy do środy (21 grudnia).
   

 2. Pasterka w noc Bożego Narodzenia zostanie odprawiona o północy.
   

 3. Porządek mszy świętych w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia według porządku niedzielnego: 9:30 i 11:00.
   

 4. Święta Bożego Narodzenia będziemy przygotowywali w kaplicy w następującym porządku:
  •  we wtorek o godzinie 18:00 obsadzamy choinki i ustawiamy szopkę - proszę o pomoc (zapisujemy się na listę w zakrystii);
  • w piątek o godzinie 18:00 sprzątamy kaplicę, świetlicę i zakrystię - proszę o pomoc (zapisujemy się na listę w zakrystii).
    
 5. Rozpoczęła się wizyta duszpasterska. Jej porządek podany jest na stronie internetowej naszej kaplicy. Informację te można też znaleźć w gablocie ogłoszeń przed kaplicą. Serdecznie dziękuję za przyjęcie mnie w Waszych domach oraz złożone ofiary na rzecz tworzenia naszej parafii.
   

 6. Intencje na msze święte na rok 2023 można zamawiać po każdej mszy świętej odprawianej w kaplicy.
   

 7. Święty Charbel jest patronem naszej wspólnoty. Zachęcam do zapoznania się z Jego życiorysem, który znajdziecie na stronie internetowej naszej kaplicy. Po mszy świętej można też w świetlicy zakupić książki, modlitewniki i dewocjonalia związane ze świętym Charbelem. Zapraszam na mszę świętą połączoną z nowenną i namaszczeniem olejami świętego Charbela w czwartek (22 grudnia) o godzinie 19:00. Intencje na nowennę i mszę świętą można składać do puszki wystawionej przy ołtarzu. Tego dnia ostatnia możliwość spowiedzi przed świętami - od godziny 18:00 do 20:00.
   

 8. Opłatki na wieczerzę wigilijną wraz z listem na Boże Narodzenie roznoszą parafianie na terenie Lesznowoli. Dziękuję za ofiary składane przy tej okazji na rzecz budowy naszej parafii. Proszę o pomoc osoby, które mieszkają na ulicy Okrężnej wraz z przyległymi i na ulicy Słonecznej (z części należącej do Parafii w Starej Iwicznej). Opłatki wraz ze wspomnianym listem można również nabyć w świetlicy.
   

 9. W ostatnim czasie pożegnaliśmy Mariolę Michalak. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…
   

 10. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia 

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Lesznowola, ul. Szkolna 3