Parafia św. Ojca Charbela w Lesznowoli

Ogłoszenia

17 czerwca 2023

18 czerwca 2023

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, do wspólnej modlitwy litanią do Serca Pana Jezusa w środy, piątki i w niedziele przed wieczorną mszą świętą o godzinie 18:30.
   

 2. Zapraszam dzisiaj młodzież z klas ósmych na mszę świętą o godzinie 19:00 oraz spotkanie organizacyjne dotyczące przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkanie odbędzie się po wieczornej mszy świętej w kaplicy.
   

 3. W następną niedzielę po mszach świętych na parkingu przy szkole odbędzie się poświęcenie pojazdów (samochodów, motocykli i innych pojazdów) przed wakacyjnymi wyjazdami. Ofiary przy tej okazji składane przeznaczone zostaną na dalsze wyposażanie naszej kaplicy.
   

 4. Zapraszam dzieci i młodzież na mszę świętą w piątek 23 czerwca o godzinie 19:00. Podziękujemy Panu Bogu za miniony czas i będziemy prosili o błogosławieństwo na nadchodzące wakacje.
   

 5. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, którą przeżywaliśmy w miniony czwartek można obejrzeć w fotorelacji na stronie internetowej naszej kaplicy. Raz jeszcze dziękuję wszystkim za każdą pomoc w organizacji procesji 
   

 6. Święty Charbel jest patronem naszej wspólnoty. Każdego 22 dnia miesiąca o godzinie 19:00 odprawiana jest msza święta połączoną z nowenną oraz namaszczeniem olejami świętego Charbela. Intencje na nowennę i mszę świętą można składać do puszki przy ołtarzu. Zapraszam na taką mszę świętą w czwartek (22 czerwca) o godzinie 19:00.
   

 7. Msze święte w niedziele w czasie wakacji (lipiec i sierpień) o godzinie 9:30 i 12:30. Natomiast jeśli chodzi o msze święte w dni powszednie, to ich porządek będzie podawany w niedziele poprzedzające, podczas ogłoszeń.
   

 8. W czasie wakacji planowane jest powiększenie kaplicy o wiatę, wymiana elementów drewnianych w prezbiterium (podest, półki, ołtarz świętego Charbela), odnowienie wnętrza kaplicy oraz innych pomieszczeń. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na przeprowadzenie na wspomnianych prac.
   

 9. W dniach 15-24 września 2023 odbędzie się pielgrzymka do Libanu. Jej dokładny plan znajdziecie na stronie internetowej naszej kaplicy. Program wraz ze szczegółowymi informacjami wyłożony jest również w świetlicy.
   

 10. Decyzją Jego Eminencji Kardynała Kazimierza Nycza w dniu 15.06.2023 został erygowany Rektorat Kościoła Rzymskokatolickiego świętego Ojca Charbela. Uroczystość odbyła się w Kurii Metropolitalnej w Warszawie. Więcej można zobaczyć w fotorelacji na stronie internetowej archidiecezji warszawskiej.
   

 11. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia 

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Lesznowola, ul. Szkolna 3