Parafia św. Ojca Charbela w Lesznowoli

Ogłoszenia

18 lutego 2024

18 lutego 2024

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1. Wielki Post rozpoczęliśmy w minioną środę. Przez 40 dni podejmując postne wyrzeczenia, modlitwę jałmużnę będziemy ćwiczyli ducha. W ten sposób przygotujemy się do najważniejszych świąt w ciągu całego roku, do świąt paschalnych Zmartwychwstania Pańskiego.

 

2. Msze Święte w tym tygodniu we wtorek o godzinie 8:00 w pozostałe dni o godzinie 19:00. Po zakończeniu wizyt kolędowych wracamy do normalnego grafiku.


3. Wielki Post to czas w którym rozważamy Mękę Pańską. Zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

• Droga Krzyżowa w każdy piątek o godzinie 17:45 (rozważania dla dzieci) oraz o godzinie 18:30 (dla młodzieży i dorosłych).

• Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godzinie 18:30.

Rekolekcje dla dorosłych odbędą się w dniach 10-13 marca.

 

4. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę i piątek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20:15.

 

5. Uroczystość I komunii świętej w roku 2025: zapraszam Rodziców dzieci klas II na spotkanie organizacyjne w środę (28 lutego) o godzinie 20:00.

 

6. Bierzmowanie: zapraszam kandydatów do bierzmowania dzisiaj na Mszę Świętą o godzinie 19:00. Po Mszy spotkanie w kaplicy.

 

7. Kurs przedmałżeński rozpoczniemy po Wielkanocy. Zainteresowane pary proszę o kontakt w zakrystii w celu zapisania się.

 

8.  Święty Charbel jest patronem naszej wspólnoty. Każdego 22 dnia miesiąca o godzinie 19:00 odprawiamy Mszę Świętą połączoną z nowenną oraz namaszczeniem olejami Świętego Charbela. Intencje na nowennę i Mszę Świętą można będzie składać do puszki przed ołtarzem.

 

9.  Wizyta duszpasterska dobiega końca. Raz jeszcze dziękuję za przyjęcie mnie w Waszych domach oraz złożone ofiary na rzecz tworzenia naszej parafii.

Jeśli kogoś pominąłem lub nie miał możliwości spotkać się w zaplanowanym terminie, przepraszam i proszę o kontakt osobisty lub napisanie wiadomości email (z podaniem adresu i numeru telefonu) w celu umówienie spotkanie kolędowego. 

 

 

Życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia 

ks. Artur

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Lesznowola, ul. Szkolna 3