Parafia św. Ojca Charbela w Lesznowoli

Ogłoszenia

17 grudnia 2023

17 grudnia 2023

III NIEDZIELA ADWENTU

 

1. Rekolekcje adwentowe, które dzisiaj rozpoczęliśmy potrwają do wtorku. Nauki głosi ks. Michał Mejer, dyrektor salezjańskiego domu dziecka w Aleksandrowie Kujawskim. Zapraszam na Msze Świętą z nauką rekolekcyjną:
Niedziela - godzina: 9:30, 11:00, 12:30, 19:00
Poniedziałek - godzina: 10:00, 19:00

Wtorek - godzina: 10:00, 19:00

 

2. Roraty odprawiane są w naszej parafii do soboty o godzinie 7:00. Po roratach dzieci zapraszam na śniadanie do świetlicy, a rodziców na poranną kawę. Ostatnie śniadanie w środę (20 grudnia) na ten dzień dzieci przynoszą kalendarze roratnie, a w czwartek (21 grudnia) po roratach rozdanie świątecznych upominków.

 

3. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w następna niedzielę (24 grudnia) o godzinie 9:10, przed pierwszą Mszą Świętą.

 

4. Wizyta duszpasterska rozpoczęła się: porządek kolędy podany jest na stronie internetowej naszej parafii.*  kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej

 

5. Adwent dobiega końca. Przyszła niedziela (24 grudnia) to ostatnia IV niedziela adwentowego czuwania. Wieczorem wigilią rozpoczynamy świętowanie Bożego Narodzenia. Msze Święte tego dnia o godzinie 9:30 i 11:00.

 

6. Pasterka w noc Bożego Narodzenia zostanie odprawiona o północy. Po Mszy proszę o chwile zatrzymania się, wspólnego kolędowania i przełamania opłatkiem.

 

7. Msze Święte w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia odprawiane będą o godzinie 9:30 i 11:00, nie będzie Mszy Świętej wieczornej o godzinie 19:00.

 

8. Opłatki oraz siako na wieczerzę wigilijną można nabywać przez cały czas Adwentu w świetlicy po Mszach Świętych.*

 

9. Msza Święta z nowenną i namaszczeniem olejami Św. Charbela zostanie odprawiona w piątek

(22 grudnia) o godzinie 19:00. Intencje na nowennę i Mszę Świętą będzie można składać do puszki pod ołtarzem w przyszłą niedzielę.

W świetlicy można kupić książki, modlitewniki i dewocjonalia związane z naszym patronem.

Ostatnia możliwość spowiedzi przed świętami w piątek (22 grudnia) od godziny 18:00.

 

*Ofiary które składacie podczas wizyty kolędowej oraz przy okazji nabywania opłatków i sianka przeznaczymy na zapłacenie za nowe organy oraz prace, które zaplanowane są na wiosnę: remont świetlicy, powiększenie kaplicy o wiatę i montaż ekranów, aby wyświetlać czytania niedzielne oraz pieśni.

 

Życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia 

ks. Artur

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Lesznowola, ul. Szkolna 3