Parafia św. Ojca Charbela w Lesznowoli

Ogłoszenia

17 marca 2024

17 marca 2024

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1. Rekolekcje dla dzieci z naszej szkoły odbędą się w najbliższym tygodniu w ramach zajęć szkolnych według planu podanego przez wychowawców.

 

2. Triduum Paschalne: szafarzy, lektorów, ministrantów i wszystkich Panów, którzy chcieliby pomóc w organizacji liturgii Triduum Paschalnego zapraszam na spotkanie we wtorek (19 marca) o godzinie 18:00.

 

3. Niedziela Palmowa: w przyszłą niedzielę liturgię Mszy Świętych (9:30, 11:00, 12:30 i 19:00) rozpoczniemy przed naszą kaplicą od wysłuchania Ewangelii oraz poświęcenia palm. Przed kaplicą będzie można zakupić palmy, dochód przeznaczony będzie na zakup strojów liturgicznych dla ministrantów, lektorów i szafarzy.

 
Konkurs palm podczas Mszy Świętej o godzinie 12:30 dla dzieci, które przygotowują się do I komunii, a dla pozostałych dzieci o godzinie 11:00. Za każdą własnoręcznie wykonaną palmę upominek. W konkursie wyłonimy największą i najpiękniejszą palmę.

 

4. Bielanki (wszystkie dziewczynki, a szczególnie te, które mają rocznicę I komunii) które chciałyby sypać kwiatki podczas procesji rezurekcyjnej zapraszam na spotkanie po Mszy Świętej o godzinie 11:00 w
przyszłą niedzielę.

 

5. Koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu chóru „Vox Cordis” pod dyrekcją Pana Krzysztofa Łazutki w przyszłą niedzielę (24 marca) po Mszy Świętej o godzinie 19:00.

 

6.  Kurs przedmałżeński rozpoczniemy po Wielkanocy. Zainteresowane pary proszę o kontakt w zakrystii w celu zapisania się.

 

7. Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii odbędzie się w piątek (22 marca) po Mszy Świętej. Tego dnia nie będzie innych nabożeństw. Początek Drogi Krzyżowej w kaplicy o godzinie 20:00.

 

8. Św. Charbel jest patronem naszej wspólnoty. Każdego 22 dnia miesiąca o godzinie 19:00 odprawiamy Msze Świętą połączoną z nowenną oraz namaszczeniem olejami Św. Charbela. Intencje na nowennę i Mszę Świętą można będzie składać przed Mszą do puszki przy obrazie naszego Patrona. Zapraszam na taką Mszę Świętą w piątek (22 marca) o godzinie 19:00.


W świetlicy można zakupić książki z cyklu „Serce Krzyża”, polecam biografię naszego Patrona oraz

Św. Rafki, także książkę na temat spowiedzi.

 

9. Pielgrzymka na Podhale do miejsc szczególnie ważnych dla Św. Jana Pawła II w dniach

30 maja - 2 czerwca 2024 roku. Odwiedzimy Kraków, Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice, Ludźmierz, Zakopane. Więcej informacji na ulotkach wyłożonych w świetlicy.

 

 

Życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia 

ks. Artur

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Lesznowola, ul. Szkolna 3