Parafia św. Ojca Charbela w Lesznowoli

Ogłoszenia

13 maja 2023

 

14 maja 2023

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. Nabożeństwa majowe odbywają się w kaplicy codziennie o godzinie 18:30. Zapraszam do wspólnego śpiewu Litanii loretańskiej (także przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach).
   

 2. Pierwsza Komunia Święta dzieci z klas trzecich odbędzie się w sobotę (20 maja). W najbliższy piątek odbędzie się spowiedź święta dla dzieci, według podanego rodzicom kalendarza, który można znaleźć również na stronie internetowej naszej kaplicy w zakładce „sakramenty”.
   

 3. Biały tydzień w naszej kaplicy rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Msze święte będą w tym czasie (tj. od poniedziałku 22 maja do piątku 26 maja) odprawiane o godzinie 19:00.
   

 4. Mamy nowego nadzwyczajnego szafarz Komunii Świętej! Wczoraj do tej posługi został włączony przez księdza kardynała Kazimierza Nycza nasz parafianin Marcin Machowski. Obecnie nasza wspólnota ma czterech szafarzy: Piotra Makowskiego, Mariusza Gągałę, Stefana Spernackiego i Marcina Machowskiego.
   

 5. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Magdalence zaprasza na dzień otwarty w sobotę (20maja od godziny 10:00 do 13:00. Więcej informacji znajdziecie na plakacie wywieszonym w gablocie.
   

 6. W tym roku po raz pierwszy będziemy przeżywali w naszej wspólnocie uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (pot. Boże Ciało). Tego dnia po mszy świętej o godzinie 11:00 wyruszy procesja eucharystyczna z naszej kaplicy.
   

 7. W świetlicy wyłożona jest lista osób czytających Słowo Boże. Na liście jest kilka wolnych terminów. Proszę o zaangażowanie i wpisanie się osób, które chciałyby dołączyć do tej grupy.
   

 8. Sprawy kancelaryjne (zaświadczenia, terminy chrztów, małżeństw i inne sprawy kancelaryjne) dla mieszkańców naszej wspólnoty można załatwiać zawsze po mszy świętej wieczornej w środy i piątki. Osoby zainteresowane zapraszam.
   

 9. W dniach 15-24 września 2023 odbędzie się pielgrzymka do Libanu. Jej dokładny plan znajdziecie na stronie internetowej naszej kaplicy. Program wraz ze szczegółowymi informacjami wyłożony jest również w świetlicy.
   

 10. Święty Charbel jest patronem naszej wspólnoty. Każdego 22 dnia miesiąca o godzinie 19:00 odprawiamy mszę świętą połączoną z nowenną oraz namaszczeniem olejami świętego Charbela. Intencje na nowennę i mszę świętą można składać do puszki przy ołtarzu. Serdecznie zapraszam na taką mszę świętą w poniedziałek 22 maja o godzinie 19:00.
   

 11. Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja!

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Lesznowola, ul. Szkolna 3