12 października 2024

13 październik 2024

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Różaniec - zapraszam do wspólnej modlitwy każdego dnia o godzinie 18:30. We wtorki i czwartki - szczególnie dzieci dla których przygotowany jest konkurs różańcowy.

2. Scholka dziecięca „Aniołki Św. Charbela”  zapraszam dzieci na próbę we wtorki o godzinie 18:00. Proszę również o pomoc rodziców, którzy śpiewają i grają na jakimkolwiek instrumencie o włączenie się w to dzieło.

3. Przygotowanie do I komunii świętej - zapraszam w przyszłą niedzielę (20 październik) dzieci z klas III z rodzicami na Mszę Świętą o godzinie 12:30. Podczas Mszy dzieci otrzymają modlitewniki.

4. Przygotowanie do bierzmowania - zapraszam kandydatów dzisiaj (13 październik) na Msze Świętą o godzinie 19:00. Po Mszy spotkanie w kaplicy. Do grupy mogą jeszcze dołączyć uczniowie klas VIII oraz młodzież ze szkół średnich.

5. Czytanie Słowa Bożego podczas Mszy Świętych zachęcam do aktywnego włączenia się w przeżywanie niedzielnej Eucharystii poprzez czytanie Słowa Bożego. W świetlicy wyłożony jest kalendarz niedziel z godzinami Mszy Świętych. Proszę Was o podjęcie się tej posługi i wpisywanie na wybrane terminy.

6. Wypominki przy wyjściu z kaplicy oraz w świetlicy wyłożone są kartki na których możecie zapisywać zmarłych za których będziemy się modlili.

Wypominki roczne będą czytane w Dzień Zaduszny (2 listopad) podczas nabożeństwa za zmarłych i Mszy Świętej o godzinie 19:00, a w ciągu roku w ostatnie środy miesiąca na Mszy Świętej o godzinie 19:00.

Wypominki jednorazowe będą czytane w Uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopad) podczas procesji na cmentarzu w Magdalence o godzinie 12:00. Tego dnia (1 listopad) o godzinie 11:00 Msza Święta w intencji rodziców którzy utracili swoje dzieci (proszę o podawanie imion zmarłych dzieci w zakrystii po Mszy Świętej)

7. XXIV dzień papieski obchodzimy w dniu dzisiejszym (13 październik). Po Mszach Świętych kwesta do puszek na pomoc młodzieży uzdolnionej z ubogich rodzin. W ten sposób włączamy się w ogólnopolskie budowanie „Dzieła Nowego Tysiąclecia”.

Ks. Artur