11 marca 2023

12 marca 2023

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Wielki Post to czas w którym rozważamy mękę Pana Jezusa. Zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w każdy piątek o godzinie 18:30, natomiast Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godzinie 18:30.

2. W najbliższy poniedziałek (13 marca) o godzinie 20:00 zapraszam do kaplicy na spotkanie rodziców dzieci z klas trzecich, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

3. Zapraszam na spotkanie organizacyjne rodziców dzieci z klas czwartych z Lesznowoli w ramach przygotowania do rocznicy przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie odbędzie się we wtorek 14 marca o godzinie 20:00 w kaplicy.

4. Koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu zespołu kameralnego „Oktawa” odbędzie się w naszej kaplicy w przyszłą niedzielę (19 marca) o godzinie 19:45.

5. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych odbędą się w dniach 23, 24, 25 marca. Msze święte z nauką rekolekcyjną o godzinie 10:00 i 19:00.

6. W tym roku po raz pierwszy będziemy mogli w całości przeżywać Triduum Paschalne w kaplicy. Zapraszam wszystkich, którzy chcą włączyć się w przygotowanie Triduum na spotkanie w piątek (17 marca) o godzinie 19:30.

7. Dobiega końca tegoroczna wizyta duszpasterska, serdecznie dziękuję za przyjęcie mnie w Waszych domach oraz złożone ofiary na rzecz tworzenia naszej parafii. W najbliższą sobotę (18 marca) odwiedzę mieszkańców ul. Lisiej 7 i 9 (w godzinach 10:00-14:00).

8. W najbliższym tygodniu radni zaniosą do Waszych domów list na Wielki Post. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na prace przy kaplicy, które planujemy w najbliższym czasie (list jest opublikowany również na stronie internetowej kaplicy). Osoby do których radni nie dotrą, proszę o zapoznanie się z listem - jest on wyłożony w świetlicy.

9. Święty Charbel jest patronem naszej wspólnoty. Zapraszam na mszę świętą połączoną z nowenną oraz namaszczeniem olejami świętego Charbela w środę (22 marca) o godzinie 19:00. Intencje można składać do puszki pod obrazem świętego Charbela.

10. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia