Parafia św. Ojca Charbela w Lesznowoli

Ogłoszenia

10 grudnia 2022

 

11 grudnia 2022

III NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Dziś przeżywamy trzecią niedzielę Adwentu - radosnego czasu przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Chcemy w tym okresie przygotować się również na powtórne przyjście Jezusa w dniu ostatnim. Pomagają nam w tym roraty, które w naszej kaplicy odbywają się każdego dnia (od poniedziałku do soboty) o godzinie 7:00. Dla dzieci przygotowany jest konkurs. Po roratach dzieci zapraszam na śniadanie do naszej świetlicy. Proszę, aby przychodzić na roraty z zapalonymi lampionami, które są symbolem naszego oczekiwania i gotowości na spotkanie z Jezusem. W trakcie trwania Adwentu, w każdą niedzielę po mszy świętej o godzinie 9:30 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
   

 2. Rekolekcje Adwentowe odbędą się w najbliższym tygodniu, w dniach 15, 16, 17 grudnia (czwartek, piątek, sobota) Msze święte z nauką rekolekcyjną o godzinie 19:00. W czwartek i piątek możliwość przystąpienia do spowiedzi świętej.
   

 3. W świetlicy można nabywać świece na stół wigilijny w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Można również składać produkty spożywcze i chemiczne, z których będą przygotowywane świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej parafii.
   

 4. Zapraszam na spotkanie rodziców dzieci klas trzecich z naszej szkoły w Lesznowoli, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej, jutro tj. w poniedziałek 12 grudnia o godzinie 20:00 do kaplicy.
   

 5. Rozpoczęła się wizyta duszpasterska. Jej porządek podany jest na stronie internetowej naszej kaplicy. Informację te można też znaleźć w gablocie ogłoszeń przed kaplicą. Serdecznie dziękuję za przyjęcie mnie w Waszych domach oraz złożone ofiary na rzecz tworzenia naszej parafii.
   

 6. Intencje na msze święte na rok 2023 można zamawiać po każdej mszy świętej odprawianej w kaplicy.
   

 7. Święty Charbel staje się patronem naszej wspólnoty. Zachęcam do zapoznania się z Jego życiorysem, który znajdziecie na stronie internetowej naszej kaplicy. Po mszy świętej można też w świetlicy zakupić książki, modlitewniki i dewocjonalia związane ze świętym Charbelem. Zapraszam na mszę świętą połączoną z nowenną i namaszczeniem olejami świętego Charbela w przyszły czwartek (22 grudnia) o godzinie 19:00. Intencje na nowennę i mszę świętą można składać do puszki wystawionej przy ołtarzu.
   

 8. Opłatki na wieczerzę wigilijną wraz z listem na Boże Narodzenie roznoszą parafianie na terenie Lesznowoli. Dziękuję za ofiary składane przy tej okazji na rzecz budowy naszej parafii. Proszę o pomoc osoby, które mieszkają na ulicy Okrężnej wraz z przyległymi i na ulicy Słonecznej (z części należącej do Parafii w Starej Iwicznej). Opłatki wraz ze wspomnianym listem można również nabyć w świetlicy.
   

 9. Gmina Lesznowola organizuje dzisiaj rodzinny piknik z grą miejską. Zapraszamy do Centrum Integracji Społecznej w Magdalence na godzinę 16:00. W programie imprezy m.in. gra miejska o życzliwości, warsztaty tworzenia wianków i ozdób świątecznych, poczęstunek oraz upominek dla każdego małego uczestnika.
   

 10. W ostatnim czasie pożegnaliśmy Mariannę Góralczyk. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…
   

 11. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia 

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Lesznowola, ul. Szkolna 3