Parafia św. Ojca Charbela w Lesznowoli

Ogłoszenia

11 lutego 2024

11 lutego 2024

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Msze Święte w tym tygodniu: we wtorekczwartek o godzinie 8:00, w piąteksobotę o godzinie 19:00.

 

2. Środa Popielcowa przypada w tym tygodniu (14 lutego), tym samym rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Przez 40 dni, podejmując postne wyrzeczenia, modlitwę i jałmużnę będziemy ćwiczyli ducha. W ten sposób przygotujemy się do najważniejszych świąt w ciągu całego roku, do świąt paschalnych Zmartwychwstania Pańskiego.


Msze Święte z posypaniem głów popiołem w Środę Popielcową o godzinie 10:00, 17:30 (zapraszam dzieci) i 19:00.


Przypominam, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, jeden z nich do syta. Post ścisły obowiązuje wiernych między 18 a 60 rokiem życia. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki roku, wiernych od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku.

 

3. Wielki Post to czas w którym rozważamy Mękę Pańską. Zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godzinie 17:45 (rozważania dla dzieci) oraz o godzinie 18:30 (dla młodzieży i dorosłych). Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godzinie 18:30.

 

4. Przygotowanie do I komunii świętej: zapraszam w przyszłą niedzielę (18 lutego) dzieci z klas III z rodzicami na Mszę Świętą o godzinie 12:30. Podczas Mszy dzieci otrzymają krzyże. Po Mszy spotkanie w kaplicy.

 

5. Bierzmowanie: zapraszam kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę (18 lutego) na Mszę Świętą o godzinie 19:00. Po Mszy spotkanie w kaplicy.

 

6.  Wizyta duszpasterska dobiega końca. Raz jeszcze dziękuję za przyjęcie mnie w Waszych domach oraz złożone ofiary na rzecz tworzenia naszej parafii.

 

Ofiary składane przy okazji kolędy przeznaczymy na zapłacenie za nowe organy oraz prace, które zaplanowane są na wiosnę: powiększenie kaplicy o wiatę i montaż ekranów, aby wyświetlać czytania niedzielne oraz pieśni.


Jeśli kogoś pominąłem lub nie miał możliwości spotkać się w zaplanowanym terminie, przepraszam i proszę o kontakt osobisty lub napisanie wiadomości email (z podaniem adresu i numeru telefonu) w celu umówienie spotkanie kolędowego. 

 

 

Życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia 

ks. Artur

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Lesznowola, ul. Szkolna 3