10 czerwca 2023

11 czerwca 2023

X NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, do wspólnej modlitwy litanią do Serca Pana Jezusa w środy, piątki i w niedziele przed wieczorną mszą świętą o godzinie 18:30.

2. Zapraszam młodzież z klas ósmych w przyszłą niedzielę (18 czerwca) na mszę świętą o godzinie 19:00 oraz spotkanie organizacyjne dotyczące przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkanie odbędzie się po wieczornej mszy świętej w kaplicy.

3. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, którą przeżywaliśmy w miniony czwartek można obejrzeć w fotorelacji na stronie internetowej naszej kaplicy. Raz jeszcze dziękuję wszystkim za każdą pomoc w organizacji procesji

4. Tradycyjnie na zakończenie oktawy Bożego Ciała, zapraszam w czwartek na mszę świętą o godzinie 19:00 i nabożeństwo czerwcowe, po którym odbędzie się obrzęd poświęcenia wianków z wonnych ziół, młodych gałązek drzew i kwiatów polnych.

5. W dniach 15-24 września 2023 odbędzie się pielgrzymka do Libanu. Jej dokładny plan znajdziecie na stronie internetowej naszej kaplicy. Program wraz ze szczegółowymi informacjami wyłożony jest również w świetlicy.

6. Święty Charbel jest patronem naszej wspólnoty. Zachęcam do zapoznania się z Jego życiorysem, który znajdziecie na naszej stronie internetowej. Każdego 22 dnia miesiąca o godzinie 19:00 odprawiamy mszę świętą połączoną z nowenną oraz namaszczeniem olejami świętego Charbela. Intencje na nowennę i mszę świętą można składać do puszki wystawionej pod obrazem świętego Charbela. Zapraszam na taką mszę w czwartek (22 czerwca) o godzinie 19:00.