Parafia św. Ojca Charbela w Lesznowoli

Ogłoszenia

10 grudnia 2023

10 grudnia 2023

II NIEDZIELA ADWENTU

 

1. Adwent to czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, chcemy w tym okresie przygotować się również na powtórne przyjście Jezusa w dniu ostatnim, będą pomagały nam w tym:

 Roraty które są w naszej parafii każdego dnia (od poniedziałku do soboty) o godzinie 7:00. Dla dzieci         przygotowany jest konkurs. Po roratach dzieci zapraszam na śniadanie do naszej świetlicy, a rodziców         na poranną kawę. Proszę przychodzić na Roraty z zapalonymi lampionami, które są symbolem                     naszego oczekiwania i gotowości na spotkanie z Jezusem.
• Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP które śpiewamy w każdą niedzielę adwentu o godzinie 9:10,     przed pierwszą Mszą Świętą.
• Rekolekcje które będą w dniach 17-19 grudnia.

 

Ważne!

W czasie Adwentu nie będzie Mszy Świętych odprawianych w tygodniu poza roratami o godzinie 7:00 oraz sobotą o godzinie 19:00.

 

2. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w przyszłą niedzielę (17 grudnia), poprowadzi je ks. Michał Mejer, dyrektor salezjańskiego domu dziecka w Aleksandrowie Kujawskim. Zapraszam na Msze Świętą z nauką rekolekcyjną:
Niedziela (17 grudnia) - godziny: 9:30, 11:00, 12:30, 19:00
Poniedziałek (18 grudnia) – godziny: 10:00, 19:00

Wtorek (19 grudnia) – godziny: 10:00, 19:00

 

3. Opłatki oraz siako na wieczerzę wigilijną będzie można nabywać przez cały czas Adwentu w świetlicy po Mszach Świętych.*

 

4. Wizyta duszpasterska rozpoczęła się: porządek kolędy podany jest na stronie internetowej naszej parafii.*  kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej

 

5. Bierzmowanie: zapraszam kandydatów do bierzmowania dzisiaj na Mszę Świętą o godzinie 19:00.

Po Mszy spotkanie w kaplicy.

 

6. Prezent świąteczny dla Świętego Charbela: dla wyposażenia kaplicy chcemy zakupić jeszcze kilkanaście rzeczy. W świetlicy można zapoznać się z potrzebami.

 

7. Wigilijne dzieło miłosierdzia:  w świetlicy można składać produkty spożywcze i chemiczne, z których będą przygotowywane świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej parafii. 

 

8. Intencje Mszy Świętych na przyszły rok można zamawiać po Mszach Świętych w zakrystii. Proszę o planowanie jubileuszy oraz rocznic ważnych wydarzeń w życiu Waszych rodzin. Msza Święta jest pięknym darem który możemy ofiarować naszym bliskim i okazją do spotkania oraz wspólnej modlitwy.

 

9. Msza Święta z nowenną i namaszczeniem olejami Św. Charbela zostanie odprawiona w piątek

(22 grudnia) o godzinie 19:00. Intencje na nowennę i Mszę Świętą będzie można składać do puszki pod ołtarzem w przyszłą niedzielę.

W świetlicy można kupić książki, modlitewniki i dewocjonalia związane z naszym patronem.

 

*Ofiary które składacie podczas wizyty kolędowej oraz przy okazji nabywania opłatków i sianka przeznaczymy na zapłacenie za nowe organy oraz prace, które zaplanowane są na wiosnę: remont świetlicy, powiększenie kaplicy o wiatę i montaż ekranów, aby wyświetlać czytania niedzielne oraz pieśni.

 

Życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia 

ks. Artur

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Lesznowola, ul. Szkolna 3