Parafia św. Ojca Charbela w Lesznowoli

Ogłoszenia

10 marca 2024

10 marca 2024

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1. Wielki Post to czas w którym rozważamy Mękę Pańską. Zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

• Droga Krzyżowa w każdy piątek o godzinie 17:45 (rozważania dla dzieci) oraz o godzinie 18:30 (dla młodzieży i dorosłych).

• Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godzinie 18:30.

 

2. Rekolekcje dla dorosłych rozpoczęliśmy w dniu dzisiejszym. W kolejne dni (poniedziałek, wtorek i środa) Msza Święta z nauką rekolekcyjną o godzinach 10:00 i 19:00.

 

• Spowiedź w czasie rekolekcji dzisiaj podczas Mszy Świętych, a w kolejne dni od godziny 9:30, a wieczorem od godziny 18:30.

 

3. Koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu zespołu kameralnego "Octawa " działającego w ramach GOK-u w Lesznowoli dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 19:00.

 

4. Triduum Paschalne: zapraszam wszystkich, którzy chcą włączyć się w przygotowanie Triduum na spotkanie w przyszły piątek (15 marca) o godzinie 20:00. Szafarzy, Lektorów, Ministrantów i wszystkich Panów, którzy chcieliby pomóc w organizacji liturgii Triduum Paschalnego zapraszam na spotkanie we wtorek (19 marca) o godzinie 18:00

 

5. Kurs przedmałżeński rozpoczniemy po Wielkanocy. Zainteresowane pary proszę o kontakt w zakrystii w celu zapisania się.

 

6.  Św. Charbel jest patronem naszej wspólnoty. Każdego 22 dnia miesiąca o godzinie 19:00 odprawiamy Msze Świętą połączoną z nowenną oraz namaszczeniem olejami Św. Charbela. Intencje na nowennę i Mszę Świętą można będzie składać przed Mszą do puszki przy obrazie naszego Patrona. Zapraszam na taką Mszę Świętą w piątek (22 marca) o godzinie 19:00.

 

W świetlicy można zakupić książki z cyklu „Serce Krzyża”; polecam biografię naszego Patrona oraz Św. Rafki, także książkę na temat spowiedzi.

 

7. Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii odbędzie się w piątek (22 marca) po Mszy Świętej. Tego dnia nie będzie innych nabożeństw. Początek Drogi Krzyżowej w kaplicy o godzinie 20:00.

 

8. Spotkanie dotyczące depresji wśród dzieci i młodzieży: Gmina Lesznowola serdecznie zaprasza w szczególności rodziców na spotkanie, które odbędzie się w czwartek (14 kwietnia) o godzinie 18:00  w auli naszej szkoły w Lesznowoli.

 

 

Życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia 

ks. Artur

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Lesznowola, ul. Szkolna 3