Parafia św. Ojca Charbela w Lesznowoli

Ogłoszenia

08 października 2022

 

9 października 2022

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Różaniec w październiku każdego dnia o godzinie 18:30. Dla dzieci przygotowany jest konkurs.
   

 2. Przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej - dzisiaj podczas mszy świętej o godzinie 11:00 dzieci otrzymają różańce. Rodziców zapraszam jutro (poniedziałek 10 października) na spotkanie o godzinie 20:00 do kaplicy.
   

 3. Ministrantów zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę (16 października) po mszy świętej o godzinie 11:00. Zapraszam też chłopców, ojców i dziadków, którzy chcieliby służyć do mszy świętych.
   

 4. W przyszłą niedzielę (16 października) po mszy świętej o godzinie 11:00, zapraszam na spotkanie scholki dziecięcej która upiększałaby śpiewem niedzielną mszę świętą o godzinie 11:00. Proszę o pomoc rodziców, którzy śpiewają i grają na jakimkolwiek instrumencie o włączenie się w to dzieło.
   

 5. W przyszłą niedzielę Dzień Papieski. Po mszach świętych prowadzona będzie zbiórka ofiar do puszek na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera młodzież uzdolnioną a pochodzącą z ubogich rodzin.
   

 6. Wypominki jednorazowe oraz roczne za zmarłych przyjmuję po mszach świętych w zakrystii. Przy wyjściu z kaplicy wyłożone są karteczki na których możecie zapisywać zmarłych za których będziemy się modlili.
   

 7. Uroczystość Wszystkich Świętych przypada we wtorek (1 listopada). Tego dnia msze święte w kaplicy o godzinie 9:30 i 11:00. Po mszy świętej o godzinie 11:00 zachęcam do udziału w procesji za zmarłych na cmentarzu w Magdalence. Wypominki jednorazowe z Lesznowoli czytane będą przy drugiej i czwartej stacji procesji na cmentarzu w Magdalence. Wypominki roczne będą czytane w Dzień Zaduszny (środa, 2 listopada) podczas nabożeństwa za zmarłych i mszy świętej o godzinie 19:00 w kaplicy, a w ciągu roku, w każdą drugą środę miesiąca na mszy świętej o godzinie 19:00.
   

 8. Obraz świętego Charbela pojawił się w naszym prezbiterium. Święty Charbel staje się patronem naszej wspólnoty. Zachęcam do zapoznania się z Jego życiorysem, który znajdziecie na stronie internetowej naszej kaplicy. Począwszy od października, każdego 22 dnia miesiąca będziemy modlili się za Jego wstawiennictwem. Pierwsza taka msza święta połączona z nowenną i namaszczeniem świętymi olejami Charbela zostanie odprawiona w sobotę (22 października) o godzinie 19:00. Intencje można składać do puszki w prezbiterium.
   

 9. Strona internetowa kaplicy w Lesznowoli… już działa. Zapraszam do jej odwiedzenia. Znajdziecie na niej najważniejsze bieżące informacje duszpasterskie. Na stronie znajdziecie też list w którym opisuję bieżącą sytuację naszej wspólnoty, przedstawiam najbliższe plany i zwracam się o pomoc. Taki list w październiku trafi do skrzynek pocztowych wszystkich mieszkańców naszej wspólnoty.
   

 10. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia 

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Lesznowola, ul. Szkolna 3