Parafia św. Ojca Charbela w Lesznowoli

Ogłoszenia

08 października 2023

8 październik 2023

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Porządek Mszy Świętych. Msze Święte o godzinie 9:30, następnie Msza o 11:00 ze specjalnym kazaniem dla dzieci oraz wieczorna Msza Święta o godzinie 19:00.

W tygodniu Msze Święte będą w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 19:00 oraz we wtorki i czwartki o godzinie 8:00. 

 

2. Różaniec w październiku każdego dnia o godzinie 18:30. Zapraszam do wspólnej modlitwy. 


3. Przygotowanie do I komunii świętej: zapraszam na spotkanie rodziców dzieci klas III w najbliższą środę (11 października) o godzinie 20:00 do kaplicy.

 

4. Bierzmowanie: zapraszam kandydatów do bierzmowania dzisiaj na Msze Świętą o godzinie 19:00. Po Mszy spotkanie w kaplicy.

 

5. Wypominki jednorazowe oraz roczne za zmarłych przyjmuję po Mszach Świętych w zakrystii. Przy wyjściu z kaplicy wyłożone są kartki na których można zapisywać zmarłych za których będziemy się modlili. Wypominki jednorazowe z Lesznowoli czytane będą przy drugiej i czwartej stacji procesji na cmentarzu w Magdalence (1 listopada).

Wypominki roczne będą czytane w Dzień Zaduszny (2 listopada) podczas nabożeństwa za zmarłych i na Mszy Świętej o godzinie 19:00 w kaplicy, a w ciągu roku, w każdą ostatnią środę miesiąca na Mszy Świętej o godz. 19:00.

 

6. Kancelaria czynna w poniedziałki, środy i piątki po wieczornej Mszy od godziny 19:30 do 20:15. 

W kancelarii załatwimy sprawy sakramentów, sprawy pogrzebowe, zgłaszamy się po zaświadczenia. Można również zamawiać intencje na przyszły rok.

 

7. Czytania podczas Mszy Świętej w niedzielę. Proszę o wpisywanie się na listę w świetlicy z podaniem numeru telefonu oraz adresu email.

 

8. Scholka dziecięca powstaje w naszej parafii. Zapraszam na próby w poniedziałki o godzinie 18:00. Proszę również o pomoc rodziców, którzy śpiewają i grają na instrumencie o włączenie się w to dzieło. Scholka po raz pierwszy zaśpiewa w przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 11:00.

 

9. Święty Charbel jest patronem naszej wspólnoty. Każdego 22 dnia miesiąca o godzinie 19:00 odprawiamy Msze Świętą połączoną z nowenną oraz namaszczeniem olejami Świętego Charbela. Intencje na nowennę i Mszę Świętą można składać do puszki przy ołtarzu. Zapraszam na taką Mszę Świętą w niedzielę (22 października) o godzinie 19:00.

 

Życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia 

ks. Artur

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Lesznowola, ul. Szkolna 3