05 października 2024

6 październik 2024

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Różaniec - zapraszam do wspólnej modlitwy każdego dnia o godzinie 18:30. We wtorki i czwartki - szczególnie dzieci dla których przygotowany jest konkurs różańcowy.

2. Scholka dziecięca „Aniołki Św. Charbela”  zapraszam dzieci na próbę we wtorki o godzinie 18:00. Proszę również o pomoc rodziców, którzy śpiewają i grają na jakimkolwiek instrumencie o włączenie się w to dzieło.

3. Ministranci - chłopców którzy służą już do Mszy Świętej oraz tych którzy chcieliby służyć zapraszam na spotkanie w sobotę (12 październik) o godzinie 10:00.

4. Przygotowanie do bierzmowania - zapraszam kandydatów w przyszłą niedzielę (13 październik) na Msze Świętą o godzinie 19:00. Po Mszy spotkanie w kaplicy. Do grupy mogą jeszcze dołączyć uczniowie klas VIII oraz młodzież ze szkół średnich.

5. Czytanie Słowa Bożego podczas Mszy Świętych zachęcam do aktywnego włączenia się w przeżywanie niedzielnej Eucharystii poprzez czytanie Słowa Bożego. W świetlicy wyłożony jest kalendarz niedziel z godzinami Mszy Świętych. Proszę Was o podjęcie się tej posługi i wpisywanie na wybrane terminy.

6. Kościół domowy to wspólnota skupiające małżeństwa, które chcą pogłębiać swoja wiarę. We wspólnocie z innymi małżeństwami modlić się i dzielić swoimi doświadczeniami. Jest to też okazja do pogłębiania relacji. Serdecznie zapraszam zainteresowane małżeństwa na spotkanie organizacyjne dzisiaj (6 październik) po Mszy Świętej o godzinie 12:30.

7. XXIV dzień papieski będziemy obchodzili w przyszłą niedzielę (13 październik). Po Mszach Świętych kwesta do puszek na pomoc młodzieży uzdolnionej z ubogich rodzin. W ten sposób włączamy się w ogólnopolskie budowanie „Dzieła Nowego Tysiąclecia”.

8. Dzień modlitwy i postu w intencji pokoju na świecie. Ojciec Święty Franciszek wzywa cały Kościół i prosi, aby w poniedziałek (7 październik) we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, wszyscy podjęli post i modlili się o pokój na świecie. Zachęcam tego dnia do jakiegoś wyrzeczenia jeśli chodzi o pokarmy i napoje oraz modlitwy różańcowej. Zapraszam na różaniec jutro (7 październik) na godzinę 18:30 lub podjęcie tej modlitwy tego dnia w rodzinach.

9. Planowane prace na czas wakacji w dużej mierze zrealizowaliśmy: została wybudowana wiata, teren przed kaplicą wyłożyliśmy kostką, zamontowaliśmy nowe nagłośnienie. Czekamy na nowe ławki do świetlicy. Proszę o wsparcie tych prac. Ofiary składane na tace w dniu dzisiejszym są przeznaczone na bieżące cele inwestycyjne, ofiary można składać również do puszki w przedsionku kaplicy lub przelewem na konto parafialne.

10. Imieniny w dniu dzisiejszym (6 październik) obchodzi ks. Artur. Jutro (7 październik) o godzinie 19:00 Msza Święta w intencji solenizanta i poczęstunek w świetlicy. Serdecznie zapraszamy.

Ks. Artur