Parafia św. Ojca Charbela w Lesznowoli

Ogłoszenia

05 sierpnia 2023

6 sierpnia 2023

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Msze Święte w niedziele w czasie wakacji (lipiec i sierpień) o godzinie 9:30 i 12:30. Natomiast jeśli chodzi o Msze Święte w dni powszednie, to ich porządek będzie podawany w niedziele poprzedzające, podczas ogłoszeń. W tym tygodniu nie będzie Mszy Świętych w kaplicy.

 

2.  Uroczystość Wniebowzięcia NMP przypada we wtorek (15.08). Msze Święte tego dnia o godz. 9:30 i 12:30. Proszę mieszkańców Lesznowola Wieś o przygotowanie wieńca dożynkowego.

Kontynuujmy tradycję więc proszę o przygotowanie bukietów ze zbóż, warzyw, owoców, kwiatów i ziół. Poświęcimy je podczas Mszy Świętych tego dnia.

 

3. Święty Charbel jest patronem naszej wspólnoty. Zachęcam do zapoznania się z Jego życiorysem, który znajdziecie na naszej stronie internetowej. Każdego 22-ego dnia miesiąca odprawiamy Mszę Świętą połączoną z nowenną oraz namaszczeniem olejami św. Charbela. Intencje na tę Msze można składać do puszki wystawionej pod obrazem św. Charbela. Zapraszam na taką Mszę Świętą we wtorek (22.08) o godz. 19:00.


4. W dniach 15-24 września 2023 odbędzie się pielgrzymka do Libanu. Jej dokładny plan znajdziecie na stronie internetowej naszej kaplicy. Program wraz ze szczegółowymi informacjami wyłożony jest również w świetlicy.

 

5. Kronika parafialna będzie dla przyszłych pokoleń spisaną historią naszej wspólnoty. Rozpoczęliśmy zbieranie materiałów oraz pisanie kroniki naszej parafii. Proszę o wypożyczenie dokumentów i zdjęć z czasu powojennego, budowy kaplicy z lat 80tych. Najstarszych mieszkańców zachęcam do spisania wspomnień z tamtych czasów i przekazania ich osobiście lub przesłania ich na e-mail naszego rektoratu.

 

6. Planowane prace na czas wakacji rozpoczną się jutro od zerwania posadzki i położenia nowej, następnie przystąpimy do malowania całej kaplicy. W tym czasie poddawane renowacji są naczynia i sprzęty liturgiczne, żyrandole i kinkiety, zamówione meble do kancelarii parafialnej oraz przygotowywany wystój prezbiterium. Serdecznie dziękuję za składane ofiary oraz wpłaty na konto naszej kaplicy.

W związku z pracami w kaplicy nie będzie Mszy Świętych w tygodniu, natomiast w niedzielę Msze Święte będą odprawiane na zewnątrz przed kaplicą. Proszę Was o wyrozumiałość.

 

7. Wszystkim udającym się w najbliższe dni na urlopy życzę dobrej pogody, wypoczynku i bezpiecznych powrotów do domu! Życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia 

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Lesznowola, ul. Szkolna 3