04 marca 2023

5 marca 2023

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Wielki Post to czas w którym podejmujemy postne wyrzeczenia, modlitwę i jałmużnę, w ten sposób ćwiczymy ducha i przygotujemy się do najważniejszych świąt w ciągu całego roku, do świąt paschalnych Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to też czas w którym rozważamy mękę Pana Jezusa. Zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w każdy piątek o godzinie 18:30, natomiast Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godzinie 18:30.

2. Porządek mszy świętych w kaplicy jest następujący: w niedzielę o godzinie: 9:30 i 11:00 (z kazaniem dla dzieci) i 19:00; natomiast w dni powszednie we wtorki i czwartki o godzinie 8:00, a w środy i piątki o godzinie 19:00.

3. W przyszły poniedziałek (13 marca) o godzinie 20:00 zapraszam do kaplicy na spotkanie rodziców dzieci z klas trzecich z naszej szkoły w Lesznowoli, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej w maju 2023.

4. Zapraszam na spotkanie organizacyjne rodziców dzieci z klas czwartych z Lesznowoli w ramach przygotowania do rocznicy przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie odbędzie się we wtorek 14 marca o godzinie 20:00 w kaplicy.

5. Zapraszam do modlitwy wypominkami za naszych zmarłych podczas mszy świętej w środę (8 marca) o godzinie 19:00.

6. Koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu zespołu kameralnego „Oktawa” odbędzie się w naszej kaplicy w niedzielę (19 marca) o godzinie 19:45.

7. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych odbędą się w dniach 23, 24, 25 marca. Msze święte z nauką rekolekcyjną o godzinie 10:00 i 19:00.

8. Wizyta duszpasterska odbywa się według porządku podanego na stronie internetowej naszej kaplicy. Informację te można też znaleźć w gablocie ogłoszeń przed kaplicą. Serdecznie dziękuję za przyjęcie mnie w Waszych domach oraz złożone ofiary na rzecz tworzenia naszej parafii.

9. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia