Parafia św. Ojca Charbela w Lesznowoli

Ogłoszenia

03 grudnia 2022

 

4 grudnia 2022

II NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu - radosnego czasu przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Chcemy w tym okresie przygotować się również na powtórne przyjście Jezusa w dniu ostatnim. Będą pomagały nam w tym roraty, które w naszej kaplicy odbywać się będą każdego dnia (od poniedziałku do soboty) o godzinie 7:00. Dla dzieci przygotowany jest konkurs. Po roratach dzieci zapraszam na śniadanie do naszej świetlicy. Proszę, aby przychodzić na roraty z zapalonymi lampionami, które są symbolem naszego oczekiwania i gotowości na spotkanie z Jezusem. W trakcie trwania Adwentu, w każdą niedzielę po mszy świętej o godzinie 9:30 śpiewać będziemy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Rekolekcje Adwentowe odbędą się w dniach 15, 16, 17 grudnia. W te dni msze święte z nauką rekolekcyjną i możliwość spowiedzi o godzinie 19:00.
   

 2. Od dziś można nabywać świece na stół wigilijny w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. W świetlicy można również składać produkty spożywcze i chemiczne, z których będą przygotowywane świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej parafii.
   

 3. Zapraszam na spotkanie rodziców dzieci klas trzecich z naszej szkoły w Lesznowoli, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komuni Świętej w przyszły poniedziałek (12 grudnia) o godzinie 20:00 do kaplicy.
   

 4. Rozpoczęła się wizyta duszpasterska. Jej porządek podany jest na stronie internetowej naszej kaplicy. Informację te można też znaleźć w gablocie ogłoszeń przed kaplicą. Serdecznie dziękuję za przyjęcie mnie w Waszych domach oraz złożone ofiary na rzecz tworzenia naszej parafii.
   

 5. Intencje na msze święte na rok 2023 można zamawiać po każdej mszy świętej odprawianej w kaplicy.
   

 6. Święty Charbel staje się patronem naszej wspólnoty. Zachęcam do zapoznania się z Jego życiorysem, który znajdziecie na stronie internetowej naszej kaplicy. Po mszy świętej można też w świetlicy zakupić książki, modlitewniki i dewocjonalia związane ze świętym Charbelem.
   

 7. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia 

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Lesznowola, ul. Szkolna 3