Parafia św. Ojca Charbela w Lesznowoli

Ogłoszenia

03 grudnia 2023

3 grudnia 2023

I NIEDZIELA ADWENTU

 

1. Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent to czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, chcemy w tym okresie przygotować się również na powtórne przyjście Jezusa w dniu
ostatnim, będą pomagały nam w tym:

 Roraty które są w naszej parafii każdego dnia (od poniedziałku do soboty) o godzinie 7:00. Dla dzieci         przygotowany jest konkurs. Po roratach dzieci zapraszam na śniadanie do naszej świetlicy, a rodziców         na poranną kawę. Proszę przychodzić na Roraty z zapalonymi lampionami, które są symbolem                     naszego oczekiwania i gotowości na spotkanie z Jezusem.
• Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP które śpiewamy w każdą niedzielę adwentu o godzinie 9:10,     przed pierwszą Mszą Świętą.
• Rekolekcje które będą w dniach 17-19 grudnia.

 

Ważne!

W czasie Adwentu nie będzie Mszy Świętych odprawianych w tygodniu poza roratami o godzinie 7:00 oraz sobotą o godzinie 19:00.

 

2. Opłatki oraz siako na wieczerzę wigilijną będzie można nabywać przez cały czas Adwentu w świetlicy po Mszach Świętych.*

 

3. Wizytę duszpasterską rozpocznę od jutra (4 grudnia) według porządku podanego na stronie internetowej naszej parafii.*  kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej

 

4. Prezent świąteczny dla Świętego Charbela: dla wyposażenia kaplicy chcemy zakupić jeszcze kilkanaście rzeczy. W świetlicy można zapoznać się z potrzebami.

 

5. Wigilijne dzieło miłosierdzia: od przyszłej niedzieli będzie można składać w świetlicy produkty spożywcze i chemiczne, z których będą przygotowywane świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej parafii. 

 

6. Intencje Mszy Świętych na przyszły rok można zamawiać po Mszach Świętych w zakrystii. Proszę o planowanie jubileuszy oraz rocznic ważnych wydarzeń w życiu Waszych rodzin. Msza Święta jest pięknym darem który możemy ofiarować naszym bliskim i okazją do spotkania oraz wspólnej modlitwy.

 

7. Święty Ojciec Charbel jest patronem naszej parafii: w świetlicy można zakupić książki i dewocjonalia związane z naszym patronem.

 

8. Serdeczne podziękowanie składam młodzieży która w minionym tygodniu rozniosła listy adwentowe wraz z życzeniami świątecznymi do Waszych domów. Dziękuję również wszystkim którzy wczorajszy dzień poświęcili na pracę w naszej kaplicy oraz jej dekorację.

 

*Ofiary które składacie podczas wizyty kolędowej oraz przy okazji nabywania opłatków i sianka przeznaczymy na zapłacenie za nowe organy oraz prace, które zaplanowane są na wiosnę: remont świetlicy, powiększenie kaplicy o wiatę i montaż ekranów, aby wyświetlać czytania niedzielne oraz pieśni.

 

Życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia 

ks. Artur

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Lesznowola, ul. Szkolna 3