03 września 2023

3 września 2023

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Nowy porządek Mszy Świętych. Msze Święte o godzinie 9:30, następnie Msza o 11:00 ze specjalnym kazaniem dla dzieci oraz wieczorna Msza Święta o godzinie 19:00.

W tygodniu Msze Święte będą w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 19:00 oraz we wtorki i czwartki o godzinie 8:00.

2. Poświęcenie przyborów szkolnych i błogosławieństwo dzieci na nowy rok szkolny w przyszłą niedzielę (10.09) podczas Mszy Świętej o godzinie 11:00.

3. W dniach 15-24 września 2023 odbędzie się pielgrzymka do Libanu. Jej dokładny plan znajdziecie na stronie internetowej naszej kaplicy. Program wraz ze szczegółowymi informacjami wyłożony jest również w świetlicy. Zapraszam na spotkanie organizacyjne 5.09 (wtorek) na godzinę 20:00 do kaplicy.

W przyszłą niedzielę będzie można składać do puszki pod obrazem Świętego Charbela intencje, które zawieziemy do Libanu i złożymy w Annai przy grobie naszego Patrona.

4. Podręczniki i ćwiczenia do religii dla sześciolatków oraz uczniów z klas 1-6 można zakupić po Mszy Świętej, w tygodniu oraz następną niedzielę.

5. Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny zwane w polskiej tradycji Świętem Matki Boskiej Siewnej przypada w piątek (8.09). Zapraszam na Mszę Świętą z obrzędem błogosławieństwa ziaren siewnych i nasion o godzinie 19:00.

6. Bierzmowanie: zapraszam kandydatów (młodzież z I klas szkół średnich) w niedzielę (10.09) na Msze Świętą o godzinie 19:00. Po Mszy spotkanie w kaplicy.

7. Przygotowanie do I komunii świętej: zapraszam na spotkanie rodziców dzieci klas III w środę (13.09) o godzinie 20:00 do kaplicy.

8. Planowane prace remontowe na czas wakacji w dużej mierze zrealizowaliśmy. Prace wznowimy w drugiej połowie września: zakończymy remont przedsionka, prace w kancelarii oraz na zapleczu. Pełne sprawozdanie przekaże po zakończeniu wszystkich prac. Serdecznie dziękuję za składane ofiary oraz wpłaty na konto naszej kaplicy.