Parafia św. Ojca Charbela w Lesznowoli

Ogłoszenia

01 października 2022

 

2 października 2022

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Pierwszy piątek miesiąca w najbliższy piątek (7 października). Spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 18:00 zakończona litanią do Najświętszego Serca Jezusa i mszą świętą o godzinie 19:00. Odwiedziny chorych w ich domach przed południem (proszę o zagładzanie chorych w zakrystii po mszy świętej).
   

 2. Różaniec w październiku każdego dnia o godzinie 18:30. Dla dzieci przygotowany jest konkurs.
   

 3. Kółka różańcowe zapraszam na mszę świętą w środę (5 października) o godzinie 19:00, po mszy spotkanie w świetlicy. Zapraszam też nowe osoby, które chcą włączyć się w to dzieło modlitewne. Tego dnia zapraszam także do modlitwy w mojej intencji z okazji imienin i mały poczęstunek w świetlicy.
   

 4. Przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej w przyszłą niedzielę (9 października) zapraszam na mszę świętą o godzinie 11:00. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej w Lesznowoli otrzymają różańce. Dzisiaj rodzice składają karty zgłoszeń wraz z innymi dokumentami. Jest to forma zapisania dziecka do grupy, która w Lesznowoli przygotowuje się do Pierwszej Komunii Świętej. Rodziców zapraszam w przyszły poniedziałek (10 października) na spotkanie o godzinie 20:00 do kaplicy.
   

 5. Ministrantów zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę (9 października) po mszy świętej o godzinie 11:00. Zapraszam też chłopców, ojców i dziadków, którzy chcieliby służyć do mszy świętych.
   

 6. W przyszłą niedzielę (9 października) po mszy świętej o godzinie 11:00, zapraszam na spotkanie scholki dziecięcej która upiększałaby śpiewem niedzielną mszę świętą o godzinie 11:00. Proszę o pomoc rodziców, którzy śpiewają i grają na jakimkolwiek instrumencie o włączenie się w to dzieło.
   

 7. Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy odbywają się w kościele w Magdalence w poniedziałki o godzinie 18:45.
   

 8. Obraz świętego Charbela pojawił się w naszym prezbiterium. Święty Charbel staje się patronem naszej wspólnoty. Zachęcam do zapoznania się z Jego życiorysem, który znajdziecie na stronie internetowej naszej kaplicy. Począwszy od października, każdego 22 dnia miesiąca będziemy modlili się za Jego wstawiennictwem. Pierwsza taka msza święta połączona z nowenną i namaszczeniem świętymi olejami Charbela zostanie odprawiona w sobotę 22 października o godzinie 19:00. Intencje można składać do puszki w prezbiterium.
   

 9. Strona internetowa kaplicy w Lesznowoli… już działa. Zapraszam do jej odwiedzenia. Znajdziecie na niej najważniejsze bieżące informacje duszpasterskie.  Na stronie znajdziecie też list w którym opisuję bieżącą sytuację naszej wspólnoty, przedstawiam najbliższe plany i zwracam się o pomoc. Taki list w październiku trafi do skrzynek pocztowych wszystkich mieszkańców naszej wspólnoty.
   

 10. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia.

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Lesznowola, ul. Szkolna 3