Parafia św. Ojca Charbela w Lesznowoli

Ogłoszenia

01 kwietnia 2023

 

2 kwietnia 2023

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ
(NIEDZIELA PALMOWA)

 

 1. Wielki Post to czas w którym rozważamy mękę Pana Jezusa. Zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Ostatnie Gorzkie Żale dzisiaj o godzinie 18:30 i dzisiaj także o godzinie 20:00 (po mszy świętej wieczornej) wyruszymy w drogę krzyżową ulicami Lesznowoli. Serdecznie zapraszam do przybycia na nią z lampionami. Drogę krzyżową zakończymy w kaplicy o godzinie 21:37 - dokładnie w 18. rocznicę śmierci świętego Jana Pawła II. Procesja ta będzie okazją do złożenia świadectwa wiary.
   

 2. Zapraszam do przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania przed świętami. Spowiedź w środę w godzinach 18:00-20:00. W Triduum Paschalne i w święta nie będzie możliwości spowiedzi.
   

 3. Triduum Paschalne to najważniejsze dni w ciągu całego roku liturgicznego. Na stronie internetowej opublikowany jest dokładny plan liturgii i nabożeństw tych dni. Dla osób które nie korzystają z internetu program wyłożony jest w świetlicy. Proszę już dzisiaj o zaplanowanie tych dni, żeby nie zabrakło czasu na udział w liturgiach i osobistą modlitwę w ciemnicy i przy grobie Pańskim.
   

 4. WIELKI CZWARTEK - Msza Wieczerzy Pańskiej - godzina 19:00.

  WIELKI PIĄTEK - Liturgia Męki Pańskiej - godzina 19:00.

  WIELKA SOBOTA - Wigilia Paschalna - godzina 20:00.

   

  NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - procesja rezurekcyjna i msza święta o godzinie 7:00. Kolejne msze święte o godzinie 9:30 i 11:00.
   

  PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY - msze święte o godzinie 9:30 i 11:00.
   

 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Triduum Paschalne:
  - Wielki Czwartek po mszy świętej wieczornej do godziny 22:00;
  - Wielki Piątek od godziny 8:00 do godziny 22:00;
  - Wielka Sobota od godziny 8:00 do wieczornej liturgii.

  Proszę o wpisywanie się na listę osób, które podjęłyby się w te dni czuwania w ciemnicy lub przy Grobie Pańskim. Lista wyłożona jest w świetlicy.
   

 6. Święcenie pokarmów w naszej kaplicy w Wielką Sobotę od godziny 8:30 do 14:00 (co pół godziny).
   

 7. W Wielki Piątek, w godzinie śmierci Jezusa czyli o godzinie 15:00 rozpoczniemy nowennę do Bożego Miłosierdzia, którą odmawiać będziemy codziennie o godzinie 15:00. Zapraszam do udziału w nabożeństwie.
   

 8. Prasa katolicka do nabycia znajduje się w świetlicy. Dostępny jest kolejny numer pisma „Magdalenka” a w nim znajdziecie m.in. program liturgii i nabożeństw Triduum Paschalnego.
   

 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Eugeniusza Liwińskiego, Teresę Annę Forszpaniak, Mirosława Falkowicza. Polecamy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
   

 10. Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli i dobrego przeżycia Wielkiego Tygodnia 

© Copyright 2023 - Wszystkie prawa zastrzeżone - Lesznowola, ul. Szkolna 3